نخستین نیوزوایر بین المللی ایران

با امکانات نرم افزار اخبار رسمی، آشنا شوید

 • دفتر روابط عمومی

  شرکت‌ها و مشترکین می توانند در سایت اخبار رسمی دفتر روابط عمومی آنلاین خود را بسازند و با استفاده از امکانات دفتر روابط عمومی آنلاین اخبارشان را رسمی ‌کنند، دیده شوند، برند شوند، اطلاع رسانی کنند، با شایعات و بحران های رسانه‌ای مقابله کنند، بازاریابی کنند و هزینه تبلیغات خود را کاهش دهند. برای ساخت این دفتر علاقه مندان لازم است که در وهله اول مشترک اخبار رسمی شوند و بعد از تایید هویت شرکت خود، برنامه روابط عمومی خود را در زمینه تولید و انتشار محتوا به پیش ببرند.

 • تایید هویت

  یکی از استراتژی های اصلی که بخش قابل ملاحظه ای از هویت و روش کاری اخبار رسمی را تشکیل می دهد این است که آژانس رسانه اخبار رسمی هیچ خبر و محتوایی را بدون اطلاع، بدون اجازه و مهم تر از همه بدون تایید شرکت‌ها و سازمان ها و سایر مجموعه های همکار منتشر نمی کند. بنابر این رعایت اصل کپی رایت که برای اولین بار در ایران یک موسسه کاملا به آن پایبند است یک اصل کاری در ساختار اخبار رسمی است. علاوه بر این انتشار یک خبر و محتوا در سایت اخبار رسمی به این معناست که این خبر کاملا موثق بوده، سندیت دارد و از منبع معتبری نقل شده و به تایید شرکت مورد نظر رسیده است.

 • پروفایل شرکت

  هر یک از شرکت‌های همکار که به سایت و پلتفرم اخبار رسمی دسترسی دارند و به عنوان یک مشترک با اخبار رسمی همکاری می‌کنند در این سایت دارای پروفایل انحصاری و اختصاصی خود هستند که در آن علاوه بر درج اطلاعات اولیه، اطلاعات تماس، لینک ها و سایر نسخه‌های اطلاع رسانی، اخبارشان نیز در همان صفحه اختصاصی به شکل آرشیو شده به نمایش در می آید و برای همیشه محفوظ است.

 • تقویم رسانه‌ای

  تقویم رسانه‌ای یکی از ابتکارات آژانس رسانه اخبار رسمی است که برای اولین بار در ایران ابداع و بومی سازی شده است. این ابزار که نسخه عمومی آن در سایت و وبلاگ اخبار رسمی قابل دسترسی است به شکل خصوصی سازی شده به عنوان یک ابزار موثر تولید محتوا در اختیار شرکت‌های همکار و سایر مشترکین اخبار رسمی قرار می گیرد تا به کمک آن فرایند و روند تولید محتوا برای شرکت‌ها تسریع شده و بازوی رسانه‌ای برند های ایرانی به شکل موثری تقویت شود.

 • چند کاربره بودن

  پلتفرم اخبار رسمی به گونه ای طراحی شده است که شرکت‌ها بتوانند با ایجاد یک اکانت چندین کاربر داخلی را از میان کارکنان شرکت خود با سطح دسترسی های مختلف تعریف کنند تا کاربران داخلی هر شرکت بسته به شرح وظایف خود در روند تولید محتوا و اخبار برای شرکت و قرار دادن آن در کارتابل تحریریه یا سردبیر مشارکت داشته باشند.

 • پشتیبانی آنلاین

  فعالیت در فضای آنلاین دارای شرایط و پیش زمینه هایی است که کنشگران حوزه آنلاین باید بدان پایبند باشند. یکی از ویژگی‌های انحصاری و مهم آژانس رسانه اخبار رسمی پشتیبانی آنلاین از سرویس ها و خدمات خود است که در قالب ابزارک هایی که در ساختار پلتفرم انحصاری اخبار رسمی گنجانیده شده است، در اختیار مشترکین قرار می گیرد.

 • تولید سریع خبر

  یکی از توانایی های انحصاری اخبار رسمی قابلیت تولید سریع خبر است. به این منظور مجموعه ای امکانات سخت افزاری و نرم افزاری از جمله منابع انسانی کارآزموده فراهم شده است که باعث می‌شود آژانس رسانه اخبار رسمی توانایی و اکنش سریع در قبال برخی از رویدادهای خبری را داشته باشد. پلتفرم انحصاری اخبار رسمی نیز به گونه ای طراحی شده است که امکان تولید و انتشار و حتی ارسال انبوه خبر به رسان های مختلف در کم ترین زمان ممکن میسر باشد. این قابلیت را تقریبا در کم ترین مجموعه رسانه‌ای در ایران می توان سراغ گرفت.

 • چند رسانه‌ای

  علاوه بر امکانات تولید انواع و اشکال مختلف محتوای تکست محور، آژانس رسانه اخبار رسمی پتانسیل هایی نیز در زمینه تولید محصولات چند رسانه‌ای اعم از مصاحبه صوتی، عکس، فیلم، اینفوگرافی، پانوراما و ... را دارد که در صورت نیاز مشترکین اخبار رسمی تولید و اختیار اهداف رسانه‌ای و ارتباطی آن ها قرار می گیرد.

 • بهینه سازی یا SEO

  تیم متبحر اخبار رسمی، توانایی منحصر به فردی در زمینه بهینه سازی موتورهای جست و جو (SEO) در اختیار دارد که در صورت لزوم می تواند به کمک سایت های شرکت‌های همکار و مشترکین اخبار رسمی آمده و وضعیت آن ها را در فضای رسانه‌ای بهبود بخشد.

 • کارتابل ارجاع مطلب

  پلفترم اخبار رسمی به گونه ای طراحی شده است که مشترکین و اعضای کادر تحریریه می توانند هر جایی که هستند مطالب را در فضای آنلاین تهیه و تولید کرده و به یکدیگر ارجاع دهند. کارتابل ارجاع مطلب ابزار سودمندی است که ارتباط تحریریه و خبرنگاران و گزارشگران اخبار رسمی را با سردبیر آن از یک سو و ارتباط تحریریه اخبار رسمی با مشترکین و روابط عمومی شرکت‌ها و سازمان از سوی دیگر، میسر می کند و به این وسیله فرایند مشارکتی تولید محتوا که در نهایت با نظارت و کنترل سردبیر صورت می گیرد را ممکن می‌شود.

 • الصاق تاریخ در تقویم اخبار رسمی

  یکی دیگر از قابلیت های انحصاری اخبار رسمی که جذابیت های کم نظیری به آن می دهد، امکان الحاق یک رویداد تقویمی به خبر شرکت‌هاست. به این ترتیبت مشتریان و مخاطبان شرکت و برند های مختلف ضمن بازدید از صفحه اختصاصی آن شرکت یا برند در سایت اخبار رسمی از رویدادهای مهم آن شرکت در طول ماه های آینده مطلع می شوند. همچنین خبرنگاران رسانه‌های مختلف می توانند با رصد کردن این صفحات و کنترل تقویم اختصاصی شرکت‌های معتبر نسبت به رویدادهای جاری یا آتی اطلاعات لازم را کسب می‌کنند.

 • درج لینک در خبر

  بعد از تنظیم و نهایی شده خبر و به هنگام انتشار خبر در سایت اخبار رسمی، این امکان وجود دارد که بتوان لینک های متعددی را که مربوط به خبر مورد نظر است، در انتهای خبر و در مکانی معین قرار داد تا مخاطبان و خبرنگاران بتوانند در صورت نیاز اطلاعات بیشتر خود را با کلیک کردن روی آن لینک ها به دست آورند.

 • درج اطلاعات تماس در خبر

  یکی از مشکلاتی که انتشار اخبار در رسانه‌های گروهی به همراه دارد، ابتر بودن خبرهای منتشره و اکراه رسانه‌های گروهی در خصوص درج اطلاعات تماس و اطلاعات الحاقی به خبر است که باعث می‌شود خبرنگاران در صورت علاقه مندی به خبر مورد نظر نتوانند به راحتی خبر مورد نظر را به وسیله خود تکمیل و بازنشر کنند. اخبار رسمی با درج اطلاعات کامل تماس در پایان خبر این امکان را برای خبرنگاران فراهم کرده است که از این امکان بهره مند شوند.

 • گروه های متنوع خبری

  آژانس رسانه اخبار رسمی تلاش کرده ضمن عملکرد حرفه‌ای و اصولی در تولید محتوا از نظر گروه های مختلف خبری، و حوزه های متنوع، به صورت همه جانبه عمل کرده و تقریبا هیچ حوزه ای را مغفول نگذارد بنابر این علاوه بر این که خبرنگاران و اعضای کادر تحریریه اخبار رسمی دارای تخصص های رسانه‌ای در اغلب زمینه ها هستند، منوها و ساب منوهای سایت اخبار رسمی نیز شامل گروه های متنوعی است.

 • ویراستاری خودکار

  قابلیت ویراستای خودکار اخبار و محتواهای ارسالی یکی دیگر از امکانات اخبار رسمی است. به این صورت که وقتی مخاطبین و مشترکین اخبار رسمی مطلب خامی را برای تحریریه ارسال می‌کنند به صورت اتوماتیک از سوی سردبیر دریافت و ضمن ارجاع به یکی از ویراستاران حرفه‌ای تحریریه خبر مورد نظر ویرایش شده و برای تایید مجدد به مبدا ارسال شده خبر ارجاع داده می‌شود.

 • ویراستاری حرفه‌ای

  ویراستاری در آژانس اخبار رسمی دارای شرایط و متضمن خصوصیاتی است که آن را متمایز می کند. دقت در ویرایش حرفه‌ای محتوا، پایبندی به اصول حرفه‌ای ویراستاری، تعهد نسبت به اصول و معاییر زبان مرجع و سایر مفاهیم روزنامه نگاری که در آیین نامه ها و دستورالعمل های متعدد داخلی اخبار رسمی مندرج است از جمله این روش هاست.

 • ذخیره و ارجاع

  در طول فرایند تولید خبر همزمان با شکل گیری ساختار خبر از مرحله جنینی را مرحله تکامل و نهایی شدن، همیشه این امکان هست یکی از اعضای کادر تحریریه از جمله سردبیر بتواند یک خبر را ذخیره کرده و فرد دیگری از همکاران ارجاع دهد تا نسبت به تخصص یا مهارت یا وظیفه ای که دارد آن تکمیل کرده و دوباره به مرجع بازگرداند.

 • چیدمان اخبار

  قابلیت چیدمان اخبار در سایت اخبار رسمی این امکان را فراهم می کند که بتوان یک خبر را از صدر تا ذیل سایت اخبار رسمی، هر جایگاهی که لازم است جانمایی کرد. به این ترتیب یک خبر ممکن است بعد از تولید در خبرهای چرخشی صفحه اول یا به عنوان خبرهای اصلی یکی از سرویس های در صفحه اول سایت و یا خبرهای اصلی یا فرعی یکی از زیر سرویس ها در صفحات فرعی نمایش داده شود.

 • توزیع ساده و انبوه خبر

  قابلیت توزیع انبوه خبر به رسانه‌های مختلف یا استفاده از ابزارها و نرم افزارهای روزآمد باعث شده است که اخبار رسمی به عنوان یک فعال رسانه‌ای فراگیر و جامع الاطراف نمونه ای بی نظیر را برای اولین بار ارائه کند.

 • دسته بندی رسانه‌ها و خبرنگاران

  مجموعه اطلاعات و فهرست های به روز شده و دسته بندی شده مربوط به خبرنگاران و رسانه‌های گروهی باعث شده است که اخبار رسمی امکان ارسال انبوه اخبار تولید شده خود به دسته ها و زیرمجموعه های خاصی از رسانه‌ها و خبرنگاران را داشته باشد.

 • توزیع در رسانه‌های اجتماعی

  اخبار رسمی با رسانه‌های اجتماعی رابطه بسیار خوبی دارد. علاوه بر این که هریک از اخبار تولید شده توسط اخبار رسمی به صورت آنی امکان انتشار در شبکه های اجتماعی را دارد. به صورت هدفمند و دسته بندی شده نیز امکان انتشار برخی از اخبار به شبکه های اجتماعی وجود دارد. تیم سوشال مدیایی اخبار رسمی یکی از روزآمد ترین و مجرب ترین تیم های فعال در زمینه شبکه های اجتماعی است.

 • ارسال به موتورهای جست و جو

  بدون توجه به عملکرد موتور های جست و جو احتمال موفقیت برند ها و شرکت‌های مخاطب محور که با مخاطب انبوه سروکار دارند زیاد نیست. با توجه به روند روز افزون نفوذ اینترنت و تبدیل شده فعالیت در این حوزه به یک علم مدرن و موثر، هر کدام از مجموعه های رسانه‌ای باید دانش و توان خود در این زمینه را افزایش دهند. اخبار رسمی از چند جنبه از جمله قابلیت نگارش «سئومحور» اخبار می تواند مشترکین خود را به یک فعال بلامنازع در عرصه موتور های جست و جو تبدیل کند.

 • ارسال به گروه های خاص

  امکان ارسال اخبار تولید شده به گروه های خاص از جمله دسته های تخصصی مخاطبین که در حوزه های متنوعی از صنعت، اقتصاد، جامعه، ورزش، سیاست و امثال آن فعالیت می‌کنند، یکی دیگر از توانایی هایی مجموعه اخبار رسمی است.