اخبار رسمی

محتــــــــــــوا، ارتــــــــــــباط، اعتــــــــــــبار

سوالات متداول

 • سامانه اخبار رسمی، اولین نیوزوایر بین‌المللی ایران و یک ابزار نوآورانه و جامع روابط عمومی است که دسترسی به هزاران رسانه داخلی و بین‌المللی را برای شرکت شما فراهم می‌کند و در حال حاضر به بیش از 1000 شرکت داخلی و خارجی خدمات ارائه می دهد.
  از طریق این سامانه می‌توانید اخبار فعالیت و دستاوردهای شرکت خود را به رایگان منتشر کنید و یا آن را برای هزاران رسانه داخل و خارج کشور ارسال کنید و سپس بازتاب‌های آن را جمع‌آوری کنید.
  با توجه به اهمیت مبحث روابط عمومی و خبرپراکنی هدفمند در این زمینه، این سامانه می‌تواند به دیده شدن بیشتر اخبار شرکت شما و مشتریانتان در رسانه‌های داخلی و بین المللی کمک کند و به این وسیله اعتبار و نام بزرگتری در سطح رسانه‌ها بسازید.

 • درسطح جهان، نیوزوایرهای معروف و بزرگ دهه های طولانی است که فعالند. این پل های ارتباطی، نقش انتقال و توزیع رسمی خبر در عرصه جهانی را برعهده دارند. نیوز وایرها نقش پیشرویی در توزیع و انتشار مطالب و مباحث مطبوعاتی دررسانه‌های خبری اصلی دنیا را برعهده دارند اما تا کنون در ایران، این حوزه مغفول بوده است.
  نیوزوایرهای تجاری همچون اخبار رسمی، همچون پل ارتباطی شرکت‌ها و رسانه‌ها عمل می‌کنند. آنها از طرفی به شرکت‌ها کمک می‌کنند اخبارشان را به دست رسانه‌های فعال در داخل و خارج کشور برسانند و از طرفی به رسانه‌ها تضمین می‌دهند که خبر از منبع اصلی خبر و به صورت استاندارد به دست آنها می‌رسد و بنابراین می‌توانند به این اخبار به عنوان اخبار موثق و بدون قابلیت تکذیب اتکا کنند.
  اما حالا، اخباررسمی مدتی است که فعالیت رسمی خود را به عنوان نخستین نیوز وایر بین المللی ایرانی آغاز کرده و به هزاران شرکت ایرانی و هزاران رسانه خدمات می‌دهد.
  اخباررسمی در یک کلام، اولین نیوز وایر آنلاین و بین المللی ایران است که یک پلت فرم رسانه‌ای محسوب می‌شود . این رابط رسمی خبر، یک امکان ویژه برای حضور موثر، پر اثر و هدفمند در رسانه‌های داخلی و خارجی و یک فرصت ویژه برای روابط عمومی موفق شرکت‌ها و فعالان حوزه خبر برای ارتباط دئ جانبه است. در عمل، اخبار رسمی بازوی اجرایی خبرنگاران و روابط عمومی هاست تا خبرهای رسمی و تایید شده منتقل و منتشر شود.

 • یکی از مشکل‌های بزرگ روابط عمومی ها با حوزه رسانه‌این است که گاهی، روابط عمومی ها اخبار خود را به رسانه‌ها و خبرنگاران (ازطریق ایمیل، فکس یا شبکه های اجتماعی و ..) ارسال می‌کنند و با وجود زمان بر بودن گاهی مورد توجه رسانه‌ها قرار نمی گیرند. در سوی دیگر هم، خبرنگاران از دریافت خبرهای کم اهمیت و شاید غیر حرفه‌ای گلایه دارند. اینجا برای حل مشکل اخبار رسمی به عنوان یک رابط رسمی و مورد تایید هر دو سوی ماجرا وارد میدان می‌شود. زمانی که یک خبر، از سوی یک نیوز وایر معتبر و رسمی به دست رسانه‌ها برسد،اصول حرفه‌ای تنظیم و ارزش های خبری رعایت خواهد شد و خبرارسالی به عنوان یک خبر معتبر و تایید شده ،امکان می یابد تا بیشتر مورد توجه اهالی رسانه قرارگیرد. نیوز وایر ایرانی اخبار رسمی در این حوزه با وجود جوان بودن، تواسته پل ارتباطی موثری شود که راه بزرگی را در ایران آغاز کرده است. درراستای همین امکان تاکنون اخبار بسیاری از شرکت‌های ایرانی ازطریق اخباررسمی در رسانه‌های معتبر جهانی (مانند رویترز، یاهو،بلومبرگ،مارک واچ و ...) و رسانه‌های داخلی(خبرگزاری های رسمی،روزنامه ها، سایت های خبری و...) منتشر و بازتاب داده شده است.

 • انتشار خبر و به طور کلی محتوا، دیگر یک انتخاب برای شرکت‌ها نیست بلکه یک ضرورت است. شما نمی‌توانید در فضایی ایزوله و به دور از رسانه‌ها کار و فعالیت کنید. با رشد رسانه‌های جدید و به خصوص رسانه‌های اجتماعی، اگر شما از خود حرفی نداشته باشید مطمئن باشید که در مورد شما حرف‌های زیادی زده خواهد شد که الزاما ممکن است با واقعیت همخوان نباشند. از طرفی انتشار اخبار شرکت شما، می‌تواند نشان دهنده پویایی، جنب و جوش و پیشرفت شرکت شما باشد و مخاطبان با آن ارتباط بهتری به نسبت تبلیغات برقرار می‌کنند. آینده دنیا نیز در محتوا خلاصه می‌شود و حضور خبری شما به خصوص در فضای آنلاین، می‌تواند به برندسازی، بازاریابی و فروش شرکت شما نیز کمک کند.
  در این زمینه اخبار رسمی، نه تنها به کشف ایده‌های خبری و محتوایی در کسب و کار شما کمک می‌کند، بلکه می‌تواند با انتشار اخبار شما و سپس توزیع آنها در سایر رسانه‌ها، به برجسته‌تر شدن نام شرکت شما کمک کند.

 • روابط عمومی و خبر رسانی، یکی از مهم‌ترین راه‌های مطرح شدن شرکت‌های کوچک است. اگرچه شرکت‌های کوچک، موتور محرک اقتصاد کشور هستند ولی صدای کمی در رسانه‌ها دارند و رسانه‌ها هم کمتر به آنها توجه می‌کنند. دلیل این امر هم اول ضعف در اعتماد به نفس این شرکت‌ها و دوم ضعف در تولید محتوای خبری خوب از خود است. اخبار رسمی در مرحله اول با آموزش‌های آنلاین خود کمک می‌کند پتانسیل‌های خبرسازی خود را کشف کنید و سپس کمک می‌کند فعالیت‌های خوب (هرچند کوچک) شرکت شما در فضای آنلاین دیده شود. به یاد داشته باشید که هر فعالیتی هرچند کوچک می‌تواند خبرساز باشد و شما را در رسانه‌ها مطرح کند. اخبار رسمی، نه تنها فرصت انتشار رایگان اخبار را برای شرکت‌ها فراهم کرده بلکه برای استفاده از خدمات توزیع داخلی و بین‌المللی خبر نیز، تخفیف‌هایی را برای استارتاپ‌ها در نظر گرفته است.

 • پس از ثبت‌نام در اخبار رسمی، می‌توانید به رایگان اخبار خود را در پایگاه خبری اخبار رسمی، منتشر کنید. این انتشار قابلیت‌هایی همچون دیده شدن بیشتر در فضای آنلاین به شما می‌دهد و همچنین خبر شما با نام شرکت شما منتشر شده و سپس در بخش خبری موتورجستجوی گوگل (Google News) نیز ایندکس می‌شود. انتشار اخبار شما دائمی خواهد بود و هیچگاه از خروجی اخبار رسمی حذف نخواهد شد و بنابراین به ماندگاری اخبار شما در نتایج جستجوی آنلاین کمک خواهد کرد. در انتشار و توزیع ویژه، خبر شما علاوه بر انتشار در اخبار رسمی، برای سایر رسانه‌ها نیز بر اساس هدفمندی خبر ارسال می‌شود. این امر به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به ارتباط با تک تک رسانه‌های فعال در حوزه کار شما، به طور سریع و مطمئن مرتبط شوید و شما را از ارتباط با تک تک رسانه‌ها بی‌نیاز می‌کند. در واقع اخبار رسمی، وظیفه مهم یک روابط عمومی موفق که ارسال مداوم اخبار دقیق از شرکت شما به خبرنگاران و رسانه‌های فعال در حوزه کار شماست را به دوش می‌کشد.

 • خبر شما برای صدها رسانه مرتبط با حوزه خبری یا جغرافیایی شرکت شما در داخل کشور ارسال می‌شود. بازخورد خبر شما در این رسانه‌ها به ارزش خبری و کیفیت بالای خبر شما بستگی دارد ولی اخبار رسمی تلاش می‌کند تا به بهترین نحو خبر شما دیده شود و به همین جهت حداقلی از بازخوردهای خبری را تضمین می‌کند. همچنین سامانه توزیع خبری اخبار رسمی، محدود به توزیع خبر در بین رسانه‌ها نیست و با ابزارهای مختلفی همچون ویترین‌های خبری، رسانه‌های اجتماعی، خبرنامه‌های ایمیلی و ده‌ها ابزار دیگر، باعث دیده شدن بیشتر خبر شرکت شما در فضای آنلاین می‌شود.

 • اخبار رسمی، یک سامانه دریافت رپورتاژ آگهی نیست و بنابراین نمی‌تواند وارد تعاملات مالی مستقیم با رسانه‌ها برای انتشار خبر شود و بنابراین نمی‌توانیم تضمین دهیم خبر شما را در یک رسانه مد نظر شما منتشر کنیم. اما شرکت‌های بسیاری با استفاده از اخبار رسمی و بدون استفاده از رپورتاژ، با تولید اخبار دارای ارزش برای رسانه‌ها، بازتاب خبری بالایی برای اخبارشان ایجاد کنند. اگر فکر می‌کنید خبرتان دارای ارزش انتشار در رسانه‌ها نیست ولی حتما می‌خواهید اخبارتان در رسانه خاصی منتشر شود، به شرکت‌ها یا افراد فعال دیگر در این عرصه مراجعه کنید که کم هم نیستند. ولی اگر می‌خواهید ارتباط مداومی با رسانه‌های جمعی و عمومی کشور در داخل و خارج بسازید، اخبار رسمی بهترین ابزار برای این امر است.

 • بسیاری از شرکت‌های بزرگ دارای بخش روابط عمومی از اخبار رسمی نیز کمک می‌گیرند و در واقع اخبار رسمی ابزاری مکمل و آنلاین برای تسهیل و وسعت دهی به ارتباطات رسانه‌ای سازمان‌ها است. اول اینکه اخبار رسمی دائما در حال ارتباط سازی با بخش بزرگی از رسانه‌های سراسری، استانی، محلی و بین‌المللی و به روز رسانی اطلاعات آنها است و این کار به دسترسی وسیع‌تر روابط عمومی شرکت شما به رسانه‌ها کمک می‌کند. دوم اینکه در اخبار رسمی، شما خود منتشر کننده خبر هستید و بنابراین انتشار اخبار، دقیقا بر اساس نظر شما انجام می‌شود و این خود باعث اطمینان بالایی به اخبار شماست. سوم اینکه اخبار رسمی، نه تنها به رسانه‌ها خوراک خبری از شرکت شما می‌دهد بلکه به دیده شدن بیشتر خبر شرکت شما با ابزارهای مختلف همچون ویترین‌های خبری، خبرنامه‌های ایمیلی، رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کند. در نهایت اینکه، اگر به طور مداوم اخبارتان را برای رسانه‌ها ارسال می‌کنید، می‌توانید از تعرفه پکیج‌های سازمانی (بیش از 10 خبر در ماه) به طور ویژه استفاده کنید.

 • مطمئنا همینطور است. اخبار با انتشار رایگان صرفا یک گزارش پایه از انتشار در اخبار رسمی را مشاهده خواهند کرد ولی اخبار ویژه و بین‌المللی دارای گزارش جامعی از روند کار خواهند بود. سامانه پایش خبر آنلاین اخبار رسمی، تمامی بازخوردهای خبر در رسانه‌های آنلاین و اجتماعی را رصد کرده و در کمتر از 24 ساعت خواهید توانست آن را در قسمت مدیریت کمپین‌ها منتشر شده مشاهده کنید.

 • سامانه پایش آنلاین شرکت، جدا از سامانه جمع‌آوری بازخورد خبر عمل می‌کند. در واقع علاوه بر پایش بازخورد هر خبر توزیعی، می‌توانید به طور عمومی بازخوردهای نام و کلمات کلیدی شرکت خود را در فضای آنلاین به صورت در لحظه مشاهده کنید. برای این کار لازم است تا اشتراک ماهیانه جداگانه (در حال حاضر 290 هزار تومان) در ماه را از اخبار رسمی خریداری کنید. با این اشتراک، کلمات کلیدی مرتبط با شرکت شما در فضای رسانه‌های آنلاین (3 میلیون رسانه خبری) و اجتماعی (فیسبوک، توئیتر، گوگل پلاس و اینستگرم) به طور در لحظه مانیتور می‌شود که از داخل دفتر روابط عمومی شما در اخبار رسمی قابل مشاهده است. همچنین روزانه یک ایمیل حاوی این بازخوردها برای شما ارسال می‌شود.

 • در حال حاضر صدها شرکت کوچک، متوسط و بزرگ از اخبار رسمی، به عنوان مرجع انتشار و توزیع اخبار شرکت‌شان استفاده می‌کنند، که لوگوی آنها را می‌توانید در منوی شرکت‌ها و اخبار آنها را در پایگاه خبری مشاهده کنید. با پیوستن به اخبار رسمی و انتشار اخبارتان در آن، به طور مداوم در معرض دید مخاطبان خبری اخبار رسمی و در کنار برندهای مطرح صنعت خود قرار گیرید.

 • این بخش در حال آنلاین سازی است، ولی می‌توانید با ثبت‌نام در اخبار رسمی و سپس تماس با بخش پشتیبانی، از روندهای این کار و هزینه‌های پکیج‌های آن مطلع شوید. اخبار رسمی، اولین نیوزوایر ایرانی است که با ارتباط با رسانه‌های بین‌المللی، می‌تواند به دیده شدن نام شرکت شما در فضای جهانی کمک کند و به این وسیله سهم صدای شرکت‌های ایرانی را در این رسانه‌ها افزایش دهد.

 • هم بله و هم نه بلکه شما باید نماینده رسمی آن شرکت باشید و در واقع باید اجازه داشته باشید تا به نمایندگی از آن شرکت (که پروفایل آن را مدیریت می‌کنید) خبر منتشر و توزیع کنید و برای این امر می‌توانید کارمند شرکت (دارای تایید از شرکت) و یا شرکت تبلیغاتی یا روابط عمومی طرف قرارداد با آن شرکت باشید.. در واقع اخبار شرکت شما نباید از طرف شرکت در آینده قابل تکذیب باشد و به همین جهت، اخبار رسمی برای افزایش وثوق و اطمینان از اخبار منتشر شده، از مکانیزم احراز هویت استفاده می‌کند. برای اطلاعات بیشتر، به قوانین و مقررات استفاده از اخبار رسمی مراجعه کنید.

 • ما در قالب مسئولیت‌های اجتماعی‌مان، تلاش می‌کنیم به دیده شدن بیشتر اخبار سازمان‌هایی که اهداف خیریه و یا اجتماعی را دنبال می‌کنند کمک می‌کنیم و بنابراین خدمات همکاری ویژه‌ای را در این زمینه تعریف کرده‌ایم. برای اطلاع از این خدمات با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

 • ما خدمات ویژه‌ای را برای انجمن‌های صنفی و یا سازمان‌ها و موسساتی که به شرکت‌های دیگر خدمات ارائه می‌کنند، همچون شرکت‌های تبلیغاتی، شهرک‌های صنعتی، پارک‌های فن‌آوری تعریف کرده‌ایم. در قالب این همکاری، این نوع مجموعه‌ها می‌توانند از خدمات اخبار رسمی، به طور ویژه‌ای استفاده کنند و به طور متقابل، خدمات اخبار رسمی را به شرکت‌های همکار خود پیشنهاد و ترویج کنند. همچنین شرکت‌ها و افرادی که به عنوان مشاور تبلیغاتی و روابط عمومی سایر شرکت‌ها فعالند، می‌توانند پس از ارائه مدارک همکاری با آن شرکت، از داخل پنل خود، امور خبری چندین شرکت را با تعرفه ترجیحی مدیریت کنند. برای استفاده از این خدمات با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

 • اخبار رسمی، یک پلفترم آنلاین توزیع خبر و محتواست و صرفا کمک می‌کند بخش مهمی از کار روابط عمومی شما که انتشار و توزیع اخبار شرکت شما در سطح رسانه‌های داخلی و خارجی است به طور سریع و ارزانی انجام شود. برای استفاده از خدمات مشاوره و طرح‌ریزی کمپین‌های روابط عمومی می‌توانید از خدمات آژانس پارتنر ما، شرکت روابط عمومی ماناپیام استفاده کنید که به طور تخصصی در این زمینه فعال است.

 • جای نگرانی نیست. تلاش می‌کنیم با ارائه راهنمایی‌های تخصصی، بر روی خبر شما اصلاحات لازم انجام و قابل انتشار شود ولی در صورت رد خبر توسط تحریریه اخبار رسمی، مبلغ پرداختی شما به صورت اعتبار به شما بازگردانده خواهد شد. برای اطلاع از شرایط انتشار خبر، به قوانین و مقررات استفاده از اخبار رسمی مراجعه کنید.

 • کاملا قابل درک است. اخبار رسمی، اولین نیوزوایر فعال در ایران است و بخش بزرگی از این خدمات برای اولین بار در ایران ارائه می‌شود. ولی می‌توانید از تجربه صدها شرکت دیگر که گام به گام به ما پیوسته‌اند استفاده کنید. به این صورت که به رایگان ثبت‌نام کنید و به دفتر روابط عمومی خود دسترسی یابید، سپس قابلیت‌ها و امکانات این سامانه را به تدریج ارزیابی کنید. انتشار رایگان اخبار نیز به درک بهتری از روند کاری اخبار رسمی و مزایای آن برای شرکت شما کمک می‌کند. در نهایت اینکه در خبرنامه موجود بر روی وبلاگ ما هم ثبت‌نام کنید تا در جریان آموزش‌ها و امکانات جدید سیستم و تجربه موفق سایر شرکت‌ها قرار گیرید.

 • در «دفتر روابط عمومی» نوار سفید رنگی در بالای داشبورد قرار داده شده تا از طریق آن مسیری الان در آن هستید را مشاهده کرده، و همچنین برخی از تنظیمات حساب کاربریتان را انجام دهید. دکمه خروج از حساب کاربریتان نیز در انتهای آن تعبیه شده.

 • در اغلب فرم هایی که در «دفتر روابط عمومی» با آن سرو کار دارید، دکمه هایی چون «ذخیره»، «پرداخت»، «لغو» و ... را در سمت چپ مشاهده خواهید کرد. به این قسمت نوار ابزار میگوییم.

 • در قسمت بالایی منوی شما در «دفتر روابط عمومی» قسمتی تعبیه شده که لوگو و نام شرکت فعال شما در آن درج شده است. از طریق این قسمت می‌توانید اعلانات، پیغام ها و همچنین شرکت‌های دیگر خود را کنترل کنید.

 • تنها اخباری قابلیت بازیابی دارند که توسط خود شما(یا کاربران شرکت شما) حذف شده باشند. اگر خبری توسط اخبار رسمی حذف شده باشد شما قادر به بازیابی آن نخواهید بود.

 • ابتدا وارد فرم ثبت نام اخبار رسمی شوید. در این مرحله مشخصات خواسته شده را با اطلاعات فردی خود (نه با شرکتی که قصد انتشار اخبار آن را دارید) تکمیل کرده و بر روی «ثبت نام در اخبار رسمی» کلیک کنید. سپس ایمیلی حاوی لینک فعالسازی برای شما ارسال خواهد شد.
  توجه کنید که تکمیل عضویت شما ارتباطی با تایید ایمیلتان ندارد و از همین لحظه می‌توانید وارد «دفتر روابط عمومی» خود شده و از امکانات اخبار رسمی استفاده کنید. هرچند بسیار توصیه میکنیم که ایمیل خود را جهت ارتباط با اخبار رسمی و دریافت رویدادها و اعلانات از وضعیت اشتراک و گزارش فعالیت خود در خباررسمی تایید کنید.
  در اولین ورود شما به «دفتر روابط عمومی» از شما خواسته می‌شود شرکتی یا کسب و کاری که قصد انتشار خبر برای آن دارید را تعریف کنید. در این قسمت هرچه اطلاعات شرکت خود را کامل تر و با دقت بیشتری وارد کنید، صفحه اختصاصی شما در اخبار رسمی کاراتر خواهد بود. همچنین مطمئن شوید که اطلاعات تماس شرکت شما برای ارتباط آسان تر خبرنگاران، کارشناسان صنایع و خوانندگان همواره به روز و در دسترس خواهد بود.

 • «معرفی کوتاه شرکت» آن بخش از اطلاعات شما خواهد بود که در کنار اخبار ارسالی شما بر روی سایت اخبار رسمی قرار گرفته و در هر سفارش توزیع شما به همراه خبر برای منتشر کننده ارسال خواهد شد.
  «معرفی کامل شرکت» نیز بخشی از اطلاعات شما است که در صفحه رسمی شرکت یا کسب و کار شما در سایت اخبار رسمی نمایش داده می‌شود.

 • در بارگزاری لوگوی شرکت یا کسب و کار خود نهایت دقت و ظرافت را بکار گیرید. پس از بارگزاری می‌توانید به صورت آنلاین لوگوی خود را ویرایش کنید. کافیست روی دکمه ویرایش کلیک کرده تا وارد محیط ویرایش عکس شوید. گزیه بریدن (crop) را انتخاب کرده و بدون هیچ حاشیه ای(فضای خالی) عکس مورد نظر را برش دهید. بر روی ذخیره(save) کلیک کرده تا نسخه ویرایش شده جایگزین شود.

 • از لحظه ای که اشتراک شما در «اخبار رسمی» انجام شد و شرکت شما در انتظار تایید قرار گیرد می‌توانید از امکانات دفتر روابط عمومی خود به طور کامل استفاده کنید. در صورت نیاز برای استفاده از امکانات بیشتر یکی از سه اشتراک موجود اخبار رسمی را انتخاب و با توجه به بازه زمانی مورد استفاده خود، خریداری کنید.

 • در صورتی که ثبت شرکت شما نیازمند وقت بیشتری است، نگران از دست رفتن اطلاعات خود نباشید. تنها از طریق «نوار ابزار» مرحله فعلی را ذخیری کنید. در هر زمانی با رفتن روی نام و نام خانوادگی خود در «نوار وضعیت» و کلیک روی «شرکت‌های من» می‌توانید مراحل ثبت را مجددا بازیابی کنید.

 • در بدو ثبت نام و پس از تکمیل مراحل ثبت شرکت و اتمام اشتراک، شرکت شما در انتظار تایید قرار میگیرد. تایید شرکت شما معمولا زیر یک ساعت و حداکثر تا یک روز کاری به طول خواهد انجامید. در طول این مدت یک علامت هشدار به نشانه اینکه شرکت شما در انتظار تایید است در کنار نام شرکت شما در «دفتر روابط عمومی» قرار میگیرد.

 • به محض اینکه شرکت یا کسب و کار شما در اخبار رسمی تایید شود ایمیلی به شما ارسال شده و فرآیند اشتراکتان تکمیل می‌شود. در صورتی که تایید شرکت شما منوط به ارسال مدارک اضافی باشد علاوه بر ایمیل فوق، پیغامی نیز مبنی بر الصاق مدارک یا ویرایش اطلاعات شرکت، در «دفتر روابط عمومی» خود دریافت خواهید کرد.

 • برای مشاهده پیام های دریافتی و پاسخ به آن، ابتدا وارد «دفتر روابط عمومی» خود شوید. بر روی نام و نام خانوادگی خود در «نوار وضعیت» رفته و گزینه «شرکت‌های من» را انتخاب کرده سپس بر روی «تاریخچه مکالمات» کلیک کنید، در این قسمت می‌توانید مکالمات انجام شده ذیل موضوع تایید شرکت را مشاهده کرده و در صورت لزوم به آن ها پاسخ دهید.
  توجه کنید که پس از ویرایش اطلاعات و تکمیل قسمت های خواسته شده، باید از طریق همین قسمت، درخواست تایید شرکت خود را مجددا برای اخبار رسمی ارسال فرمایید.

 • خیر، شما می‌توانید تنها با یک حساب کاربری تعداد بیشماری از شرکت‌ها را مدیریت کنید. تنها کافیست که وارد «دفتر روابط عمومی» خود شده و نشانگر موس را بر روی نام و نام خانوادگی خود در «نوار وضعیت» برده و بر روی «شرکت‌های من» کلیک کنید. با کلیک بر روی «ثبت شرکت جدید» فرآیند افزودن شرکت جدید به مجموعه شرکت‌های شما شروع می‌شود.
  می‌توانید از همین قسمت شرکتی را که قصد انجام فعالیت برای آن را دارید، تعیین کنید. در هربار پس از ورود آخرین شرکتی که با آن فعال بودید به صورت خودکار به عنوان شرکت فعال شما در نظر گرفته می‌شود.
  این شرکت بر روی «نوار وظیفه شما» مشخص است. در همین بخش نیز می‌توانید با کلیک بر فلش رو به پایین لیستی از تمام شرکت‌های فعال یا در انتظار خود را دیده و در صورت نیاز با آن ها وارد شوید.

 • بر روی نام و نام خانوادگی خود روی «نوار وضعیت» رفته و بر روی «شرکت‌های من» کلیک کنید. سپس روی آیکون تنظیمات رو به روی نام شرکتی که قصد ویرایش اطلاعات آن را دارید، کلیک کرده و زبانه «ویرایش» را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید مشخصات شرکت، اطلاعات تماس و همچنین لوگوی خود را ویرایش کنید.

 • بله، شما می‌توانید کاربران مختلفی را در حساب شرکت خود وارد کنید. تنها کافیست در «دفتر روابط عمومی» خود بر روی منوی موجود در «نوار وضعیت» رفته و «شرکت‌های من» را انتخاب کنید. وارد زبانه «کاربران» شوید. در این قسمت می‌توانید کاربر جدید به حساب شرکت خود اضافه کنید و یا سطح دسترسی آنان را تغییر دهید.

 • در صورتی که خبر یا سرویس انتخابی شما توسط «اخبار رسمی» تایید نشود، مبلغ پرداخت شده به اعتبار شما در سایت باز گشته و مجددا می‌توانید آن را در سرویس دیگری استفاده کنید.
  در صورتی که از اشتراک استفاده میکنید مورد کسر شده از اشتراک شما، به حسابتان بازگردانده خواهد شد.

 • اشتراک خریداری شده در دوران استفاده قابل تغییر نیست. جهت ارتقا باید منتظر بمانید تا دوره اشتراک فعلی شما خاتمه پیدا کند. در صورت نیاز می‌توانید در طول این مدت از پرداخت های موردی استفاده کنید. همچنین می‌توانید اشتراک فعلی را باطل کرده و سپس اقدام به خرید اشتراک جدید کنید.

 • خرید موردی مناسب مشترکینی است که به صورت خاص و بسیار کم اخبار منتشر می‌کنند ولی خرید اشتراک برای مشترکینی مناسب است که خواهان جریان ثابت و مستمر رسانه‌ای هستند. در خرید موردی مشترک تنها برای یک خبر از خدمات کامل اخبار رسمی شامل ویرایش و توزیع کامل خبر بهره مند می‌شود اما در خرید اشتراک، مشترک در تمامی اخبار خود این خدمات را دریافت می‌کند.

 • خبر شما بسته به حوزه خبری ( برای مثال صنعت یا فرهنگ و هنر یا فناوری و ... ) و حیطه جغرافیایی مورد نظر شما برای خبرنگاران و رسانه‌های مربوطه به آن حوزه توسط email,sms,fax (بسته به ترجیح دریافت کننده خبر) ارسال می‌شود.

 • معمولا سرویس های توزیع خبر در جهان مسئول رساندن خبر مناسب به دست افراد مرتبط هستند و این خبرنگار و رسانه است که تصمیم میگیرد با توجه به سیاست های رسانه خود و ارزش خبری آن را منتشر نماید یا خیر. بنابراین اگر خبر شما ارزش خبری داشته باشد و به صورت حرفه‌ای نوشته شده باشد میتوان توقع داشت رسانه¬های زیادی آن را منتشر کنند.

 • خبر شما پس از تایید تحریریه اخباررسمی ابتدا در سایت اخباررسمی منتشر شده و سپس برای خبرنگاران و رسانه‌های مورد نظر ارسال میگردد. ما بعد از 4 روز ارسال خبر لیست رسانه‌هایی که خبر شما را منعکس کردند را برای شما ارسال می‌کنیم.

 • بله شما با مراجعه به اینجا می‌توانید لیست کلیه رسانه‌های اخبار رسمی را مشاهده کنید. به خاطر داشته باشید که خبر شما به منتخبی از این لیست که متناسب با حوزه خبری شما است ارسال می‌شود.

 • 1. عدم تضاد با قوانین جمهوری اسلامی ایران
  2. تطابق ادعاهای مطرح شده در خبر با مدارک ارسالی
  3. مرتبط بودن متن خبر با حوزه های درخواست شده برای توزیع

 • خبرهایی که بیش از انداره تبلیغی باشد و مطالب بدیهی را ارائه کند ممکن است بنا به تشخیص امور رسانه توزیع نشود.

 • حوزه های توزیع ابتدا توسط مشترک در هنگام درج خبر تعیین می‌شود. امور رسانه پس از دریافت خبر و بررسی میزان ارتباط متن خبر با حوزه های، آن را بین خبرنگاران و رسانه‌ها توزیع میکند. فاصله زمانی درج خبر و توزیع متناسب با پلن های خریداری شده است.

 • اخبار پس از انتشار از سوی تحریریه در کمتر از یک ساعت در بین رسانه‌ها توزیع می‌شود.

 • ۴ روز بعد از توزیع خبر گزارش تحت عنوان گزارش بازخورد برای مشترک ارسال می‌شود، که حاوی رسانه‌هایی است که خبر مربوطه را باز نشر کرده اند.

 • الف : ارتباط سازی با تمام خبرنگاران و رسانه‌های مرتبط با حوزه کاری شما، کاری سخت و زمان بر و انرژی بر است و چنانچه هر شرکتی بخواهد این رابطه ها را با کیفیت به وجود آورد باید زمان و هزینه زیادی را صرف کند، ضمن اینکه ممکن است نتواند به صورت بهینه از آن بهره‌مند شود. اخباررسمی این سرمایه گذاری را انجام داده و با تمامی رسانه‌ها و خبرنگاران در کشور ارتباط سازی کرده و آن را در اختیار شرکت‌ها قرار میدهد.

 • خبر، گزارشی از اتفاقات واقعی و عینی است که دارای یک یا چند«ارزش خبری» باشد. نحوه ارائه این گزارش، تحت تاثیر عوامل «درون سازمانی» و « برون سازمانی» شکل می‌گیرد.

 • ارزش هر خبر با توجه به 7 معیار به نام "ارزش‌های خبری" تعیین می‌شود و اخبار توسط آن ها شکل می‌گیرند. خبر شما هرچه در این 7 معیار امتیاز بیشتری داشته باشد، دارای ارزش خبری بیشتری است. ارزش‌های خبری عبارتند از :
  1. دربرگیری: به معنی میزان مخازبانی است که این خبر مستقیم یا غیر مستقیم به آن ها مربوط می‌شود.
  2. شهرت: اشخاص، اشیاء، شرکت‌ها و نهادهایی که دارای شهرت هستند، از ارزش خبری بیشتری برخوردارند. البته در مورد اشخاص این شهرت می‌تواند حقیقی یا حقوقی باشد.
  3. برخورد، اختلاف و درگیری: هر نوع برخوردی میان افراد، گروه ها، ملت ها، انسان علیه محیط و انسان علیه طبیعت، فجایع طبیعی و حوادث دارای ارزش خبری است و هرچه میزان آن بیشتر باشد، ارزش خبر هم بیشتر است.
  4. استثنا و شگفتی: این نوع رویدادها به خاطر غیرعادی، کم سابقه، عجیب یا استثنایی بودن از ارزش خبری برخوردارند.
  5. بزرگی و فراوانی تعداد و مقدار: در این ارزش خبری هرچه اعداد و ارقام و آمار بزرگتر باشد، خبر از ارزش بیشتری برخوردار است.
  6. مجاورت: مخاطبان به دنبال خبری هستند که بیشترین ربط، نزدیکی و مجاورت را با آن ها داشته باشد. مجاورت به لحاظ ارزش خبری به دو شکل تعریف می‌شود، جغرافیایی و معنوی. مجاورت جغرافیایی مثل منطقه مجاور، شهر، استان و کشور؛ مجاورت معنوی مثل تشابه فرهنگی، اعتقادی، قومی، اجتماعی و... .
  7. تازگی: هرچه فاصله زمانی وقوع رویداد خبر تا انتشار آن کمتر باشد، خبر از ارزش بیشتری برخوردار است.

 • «عناصر خبری» اخبار را به نمایش می گذارند. هر اندازه که عناصر خبری کامل‌تر باشند، قیافه خبر از نظر اطلاعاتی که باید به مخاطب بدهد، جذاب تر خواهد بود. به طور کلی خبر هرچند کوتاه باشد، باید عوامل و عناصر زیر را در خود داشته باشد.
  1.چه كسی؟ (که)؟: شخص، اشخاص یا اشیایی که در خبر شرکت و مداخله دارند و یا به نحوی با آن مرتبط هستند.
  2.كجا؟: محل وقوع خبر.
  3.چه چیزی (چه)؟: ماهیت خبر خبر است و رویداد خبر را شرح می‌دهد.
  4. زمان وقوع خبر است و هرچه میتواند باید دقیق‌تر باشد.
  5.چرا؟: علت وقوع اتفاق، هدف و انگیزه اشخاص خبر را مشخص می کند. در واقع میگویدچرا این اتفاق افتاده است.
  6.چطور (چگونه)؟: چگونگی و نحوه وقوع خبر را توصیف و تشریح می‌کند.

 • تیتر باید خلاصه، واضح و در راستای داستان اصلی خبر باشد. تیتر باید جذاب باشد تا مخاطب را به سمت خواندن خبر سوق دهد. پیشنهاد می‌کنیم تیتر را بعد از نوشتن کل خبر در 5 تا 7 کلمه بنویسید زیرا اینگونه با نوشتن متن خبر یک دیده کلی به آنچه در داستان شما مهمتر است پیدا کرده اید.

 • تیتر دوم کامل کننده و شرح دهنده تیتر اصلی است. اگر می بینید که تیتر تان بیش از حد طولانی است، می‌توانید آن را به یک تیتر اصلی و یک تیتر فرعی تفکیک کنید.

 • لید (Lead) پاراگراف یا بند اول خبر است که در 2 تا 4 جمله به تشریح بهتر تیتر و دربرگیری و پاسخ گویی هرچه بیشتر عناصر خبر می‌پردازد. لید نیز همچون تیتر باید مخاطب را جذب خود کند و به سمت خواندن متن خبر هدایت کند. در لید باید از کلیدواژه هایی برای SEO (بهینه سازی موتور جستجو) با دقت استفاده شود.

 • متن بیشترین حجم خبر را تشکیل می‌دهد و شامل تمام آن چیزهایی است که شما به دنبال نقل آن هستید. متن خبر بهتر است در 400 الی 700 کلمه تهیه شود به شکلی که هر پاراگراف آن بیش از 4 جمله نباشد. در متن خبر باید پاسخ تمام 6 سوال اصلی(عناصر خبر) کامل داده شود.

 • سوتیتر باید بخشی از متن خبر باشد که از جذابیت و اهمیت بالایی برخوردار است و در تیتر و لید از آن استفاده نکرده ایم.

 • کلمه کلیدی لغتی است که در خبر ما بسیار برجسته بوده و در عین حال باید کلمه ای عمواست. مثلا در خبر افزایش تولید خودرو پراید کلمات کلیدی میشوند خودرو و پراید.

 • این بخش پل ارتباطی شما و تمام افرادی است که خبر شما را میخوانند، خبرنگاران، مشتریان، صاحبان صنایع مرتبط و... پس نام کسی را بنویسید که نسبت به خبر و مجموعه شما مطلع است و تلفن ها را هم جواب بدهد.

 • عکس خبر باید با خبر مرتبط بوده و از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. نسبت عکس خبر، در اخبار رسمی بر اساس استاندارد 16:9 است. عکس یکی از مهمترین تابلوهای جذب مخاطب است لذا عکسی را برگزینید که جذاب، غیرتبلیغاتی، شفاف و مرتبط با خبر باشد. در ضمن حجم عکس نباید بیشتر از 2 مگابایت شود.

 • برخی اخبار دارای محدودیت زمانی هستند و حکم خبر فوری را دارند اما برخی دیگر را میتوان حتی با چند روز تاخیر منتشر کرد.
  زمان تنظیم وارسال خبر فوری نباید از زمان اتفاق افتادن خبر خیلی فاصله داشته باشد زیرا که هرچه میگذرد بیشتر از ارزش خبر کاسته می‌شود. به زبان ساده تر خبر را باید در سریع ترین زمان مخابره کرد.
  بهترین زمان برای ارسال خبر های غیر فوری صبح ها است، زیرا فرصت کافی برای ویرایش و انتشار مناسب آن وجود دارد.

 • خبرهای ارسال شده بر اساس نوع اکانت و طبق جدول، مطلبق استانداردهای رسانه‌ای، ویرایش حرفه‌ای - خبری می‌شود. خبرهایی که صبح ارسال شود کمتر از 12 ساعت و خبرهایی که بعد از ظهر ارسال شود در کمتر از 18 ساعت ویرایش و در صورت نیاز جهت تایید مشترک ارسال می‌شود.
  جدول میزان ویرایش بر اساس نوع اکانت خبرهایی که کیفیت نگارشی آن پایین بوده ولی اکانت مشترک برای ویرایش بهتر خبر کافی نباشد، منتشر نشده و به مشترک باز گردانده می‌شود مگر آن که به صورت مجزا درخواست ویرایش تک خبر کند.
  برای مثال اگر اکانت مشترک پایه بوده و خبر نیاز به ویرایش پیشرفته داشته باشد، خبر برای وی پس فرستاده می‌شود.

 • درصورتی که خبر نیاز به ویرایش پیشرفته داشته باشد، پس از انجام تغییرات جهت تایید مجدد به مشترک بازگردانده می‌شود. اما اگر تغییرات اندک باشد، خبر پس از ویرایش منتشر می‌شود.

 • تمامی اخبار پس از تایید تحریریه خبر، دراکانت های اخبار رسمی در شبکه های توئیتر، فیسبوک، گوگل پلاس و تلگرام منتشر می شوند.

 • خبرها پس از تایید تیم تحریریه در کمتر از یک ساعت در شبکه های اجتماعی منتشر می شوند.

 • روزانه بیش از 2000 نفر شامل مشتریان، اهالی رسانه و صاحبان صنایع مرتبط این اخبار را مشاهده می‌کنند.

 • تیم تحلیل رسانه‌های اجتماعی با استفاده از ابزارهایی متفاوت جزئی ترین آمارهای بازخورد خبرهای شرکت‌ها را میتواند در اختیار صاحبان خبر قرار دهد.

 • باتوجه به ظرفیت خبر و اتفاقات روزمره، خبر رسمی شرکت‌ها در زمان های مختلف مجدد منتشر می‌شود.

 • رسانه‌های اجتماعی اخبار رسمی به طور کلی به دو بخش آژانس رسمی اخبار رسمی و اتاق خبر اخباررسمی تقسیم می‌شود که با توجه به ظرفیت های موجود در رسانه توئیتر، اتاق خبر به بخش های جداگانه ای برای هرنوع از اخبار تقسیم شده است.

 • باتوجه به انتشار خبر در رسانه‌های اجتماعی متناسب با قشر مخاطب خبر، به راحتی میتوان انتظار داشت بازخوردهای یک خبر منتشر شده در رسانه مورد نظر باعث ایجاد ترافیک و مشتری برای کسب و کارتان شود.